Ordförandens styrelseperioder

Två medlemmar är ordföranden tillika researrangörer, årligen genomförs en resa som dessa två individer ansvarar för med allt vad det innebär. Ett halvårsmöte ska genomföras som ordföranden också ansvarar för. Val av ordförande sker under vårt ordinarie årsmöte som alltid inträffar på våra resor.

Nuvarande ordföranden (sedan 20/3-2019)

Tidigare ordföranden i Bajen International

2018-03-21 till 2019-03-20

(364 dagar)

Danne & Ola

2017-03-22 till 2018-03-20

(363 dagar)

Kenneth & Kinkan

2016-03-15 till 2017-03-21

(371 dagar)

Avesta & Lillmyran

2015-03-10 till 2016-03-14

(370 dagar)

Anders & Claes

2014-03-12 till 2015-03-09

(362 dagar)

Avesta & Lillmyran

2013-03-12 till 2014-03-11

(364 dagar)

Kenneth & Kinkan

2012-02-14 till 2013-03-11

(391 dagar)

Claes & Ola

2011-03-01 till 2012-02-13

(349 dagar)

Patrik & Danne

2010-02-23 till 2011-02-28

(370 dagar)

Bullen & Svenne

2009-03-03 till 2010-02-22

(356 dagar)

Kinkan & Bullen

2008-02-06 till 2009-03-02

(390 dagar)

Pajas & Svenne

2007-01-25 till 2008-02-05

(376 dagar)

Danne & Ankan

2006-01-16 till 2007-01-24

(373 dagar)

Sippa & Ola

2005-01-22 till 2006-01-15

(358 dagar)

Claes & Lillmyran

Statuter

Hem  »  
Statuter  »  
Ordförandens styrelseperioder

Bajen International
Grundad 2005

© Bajen International 2019

pic